Záleží nám na Vašem soukromí

Udělením souhlasu umožníte našemu webu ukládat soubory cookies. Ty nám pomáhají sledovat anonymně výkon stránek a dále zlepšovat naše služby.

Časté dotazy

Mám zájem o kremaci. Co mám udělat?

Kontaktujte nás na naší telefonní lince 735 177 120, nebo napište email a vše s vámi probereme. Domluvíme se, zda potřebujete zvířátko převézt z domova nebo od veterináře k nám do krajské kanceláře, kde jej uložíme do chladicího boxu a dohodneme spolu i termín kremace. Ukážeme vám celou naší nabídku a dohodneme se na všech službách, které si vyberete.


Jak a kdy funguje vaše krajská kancelář v Ústí nad Labem?

Kremace zvířat Ústí nad Labem je krajská kancelář Krematoria zvířat Praha a je zde pro klienty z celého Ústeckého kraje. Naleznete nás v ulici Masarykova 1688/49 v širším centru Ústí nad Labem.

Přímo v kanceláři nás zastihnete vždy Po - Pá 8 - 12h, navíc v Čt i 8 - 17h. Příjem zvířátek však provádíme každý den i o víkendu a to NON-STOP.


Kde probíhá kremace zvířátek?

Jsme ústecká pobočka Krematoria zvířat Praha, kde také probíhají kremace zvířátek. Zvířátko můžete přivézt do naší kanceláře v Ústí nad Labem a v ní si i poté vyzvednete urničku s popelem. Nemusíte tak jezdit do Prahy.


Mám jistotu, že dostanu popel svého zvířátka?

Ano. Je to pro nás prioritou číslo jedna, abychom vždy zajistili předání veškerého popela mazlíčka jeho majiteli. Naše krematorium jako jediné v ČR používá kompletní systém Garance, díky kterému máme vždy přehled o tom, kde se nachází tělíčko, nebo popel daného mazlíčka a je vyloučena záměna. Každé zvířátko dostane při příjmu unikátní kód, který s ním dále prochází všemi procesy od uložení v chladicím boxu až po vsypání popela do vybrané urny. Navíc je každá kremace nahrávána na kameru a záznam vám na požádání zašleme na email.


Opravdu je v kremační peci zvířátko samo?

Ručíme za to, že každé zvířátko je vždy při žehu v kremační peci samo. Nezáleží na jeho velikosti. Proč? Jedině tak lze docílit 100% individuální kremace. Můžete se setkat s tím, že některá kremační zařízení mají více otvorů do kremační komory a najednou tak probíhá kremace více zvířátek. Dochází zde však k mísení popela díky proudícímu vzduchu při spalování. Tomu se při tomto způsobu kremace nelze nikdy vyhnout. 

My toto neprovozujeme a díky tomu můžeme zajistit, že budete mít popel pouze svého mazlíčka, protože bude v kremační peci vždy sám.


Probíhá kremace zvířátka v plastovém vaku?

Nikdy! Zakládáme si na tom, že jako jedno z mála krematorií v Česku vždy každé zvířátko před kremací opatrně vyjmeme ze speciálního vaku, ve kterém bylo uloženo v chladícím boxu, vložíme jej do ekologické papírové rakve, očistíme jej a poté proběhne vlastní zpopelnění. To tedy nikdy neprobíhá i s vakem. Každá kremace je u nás navíc nahrávána na kameru, kde je zvířátko vidět.


Jak probíhá kremace?

Nejdříve zvířátko vložíme do speciálního vaku a uložíme v chladicím boxu v naší krajské kanceláři. V termín kremace jej převezeme do krematoria do Prahy, vyjmeme z vaku a vložíme do ekologické rakve, zvážíme jej a proběhne individuální kremace. Při kremaci je v peci zvířátko vždy samo. Samotná kremace probíhá v moderní kremační peci, která je jen menší model kremační pece lidské. Kremace trvá dle váhy zvířátka, obvykle kolem 60 - 90 minut. Poté je z pece vyndán popel a je vsypán do chladicích nádob. Po vychladnutí se popel zpracuje v kremulátoru a na konci tohoto procesu je z popela hladký sypký prášek, který se poté vsype do urny.


Mohu vás kontaktovat i v noci?

Pokud potřebujete asistenci i mimo otevírací dobu naší ústecké kanceláře, můžete nás kontaktovat na našem telefonu 735 177 120. Zde se buď domluvíme na okamžitém termínu převzetí zvířátka v naší kanceláři v Ústí nad Labem, nebo na termínu, kdy si pro zvířátko dojedeme k vám domů. Můžeme si také domluvit termín na následující den. Vše podle toho, jak si budete přát a jak nám naše kapacity dovolí.


Za jak dlouho vyzvednete mého mazlíčka u mě doma?

Vše záleží na naší vytíženosti, ale pokud bydlíte v Ústí nad Labem a okolí, budeme u Vás průměrné do 3 hodin od objednání služeb. Na jiná místa v Ústeckém kraji nám to bude trvat o něco déle, vždy to ale bude v den zavolání a to v řádu hodin od telefonického kontaktu v rámci celých Severních Čech.


Kdy mohu své zvířátko přivézt k vám do kanceláře Kremace zvířat Ústí nad Labem?

V naší kanceláři nás pravidelně najdete v Po 8:00 - 12:00, Út 8:00 - 12:00, St 8:00 - 12:00, Čt 8:00 - 17:00, Pá 8:00 - 12:00. To ale nezmanemá, že mimo tyto hodiny nemůžete zvířátko přivézt. Příjem zvířátek je každý den včetně svátků a víkendů a to NON-STOP. Musíte nás ale nejdříve telefonicky kontaktovat na 735 177 120 a náš pracovník si s vámi domluví čas předání zvířátka.


Jaké potřebuji dokumenty?

Před kremací je nutné doložit, že váš mazlíček před smrtí nikoho nezranil a že byl řádně očkován. Je dobré s sebou přinést ohledací list od veterináře a očkovací průkaz. Pokud tyto dokumenty nemáte, nevadí. Vyplníme spolu čestné prohlášení.


Jak probíhá příjem zvířátka?

Domluvíme si termín převzetí v naší kanceláři. Sepíšeme spolu formulář zvaný kremační list. Společně si jej projdeme a vyplníme základní údaje o vás, zvířátku, urničce a dalších vámi požadovaných službách. Pokud k nám přijedete vozem, je vždy lepší nechat zvířátko v něm, protože převzetí probíhá až následně, po vyplnění formuláře. Pracovník naší krajské kanceláře od vás zvířátko převezme, uloží jej do speciálního vaku na zemřelé, zváží jej a přidělí mu kremační kámen s unikátním číslem. Nakonec uloží vaše zvířátko do chladicího boxu, kde bude čekat až do okamžiku převozu do Krematoria zvířat Praha, kde proběhne kremace.


Je možná kremace jiných zvířátek než pejsků a kočiček?

Ano - může se jednat o jakékoliv zvířátko jako např. hada, ještěrku, papouška, králíčka, morče atp. Maximální hmotnost zvířátka je 130kg.


Jaké mám možnosti platby?

Přímo na pobočce lze platit kartou či hotově. Po domluvě lze platit i dopředu převodem.

Produkty

  • IJD8004_2.JPG

Kontakt

Adresa: Masarykova 1688/49, 400 01 Ústí nad Labem
735 177 120
Otevírací doba
Po 8:00 - 12:00
Út 8:00 - 12:00
St 8:00 - 12:00
Čt 8:00 - 17:00
Pá 8:00 - 12:00
Příjem zvířátek NON-STOP
Zvířátka přijímáme i mimo otevírací dobu a to formou pohotovosti. Stačí nám zavolat a přijedeme k Vám či do kanceláře.